Októberben is gőzerővel megy a cikksorozat, itt a következő öt játék, amelyeket mindenképp érdemes kipróbálni.
Valójában semmivel nem emelkedik ki a indie platform játék közegből, se nem szép, se nem nehéz, se nem innovatív. Akkor mégis miért van ezen a listán? Hát azért, mert a végigjátszása során végig mosolygunk, még akkor is, ha az emberiséget pusztítjuk el benne. A grafika és a zene nagyon hangulatos, a játékmenet pedig meglepően változatos. Talán ez az a platform játék, amit mindenkinek nyugodtan ajánlani tudok, mert kellő kihívást tud nyújtani, de nem olyan idegesítő mint a Super Meat Boy.
Az első Zelda játék alapjain nyugvó absztrakt program, melyet már a listánkon szereplő Super Meat Boy készítője csinált, és szintén nem szenved hiányt brutalitásban és nehézségben. A történet alapja, hogy Isaac "édesanyja" a keresztény TV műsoroktól csöppet megbolondult és így hősünk a föld alá menekült. A fő célunk, a Mama megölése, melyet hat színt teljesítése után érünk el és mindegyik végén egy főellenfél vár ránk. Kalandozások során különleges tárgyakra, fegyverekre és kártyákra bukkanhatunk, melyekből csak egyet vihetünk magunkkal. A nehézségnek és a randomizációnak köszönhetően akár több órát is bele lehet ölni a játékba, és az összes achievement megszerzése akár 100 órába is telhet. Ha nem zavar ez a beteg koncepció, ami néha elég gyomorforgató, akkor feltétlenül próbáld ki.
Egy igazi mesebeli játék, melyben gyermekkorunk mesekönyveinek rajzai elevenednek meg. A finn illetőségű Frozenbyte remekműve, amely a Blizzard The Lost Viking című játékából merít. Itt is három hős van (varázsló, lovag és íjász), akik csak együttes erővel tudják leküzdeni az akadályokat. A Lost Vikinggel ellentétben ez a játék gyorsabb lefolyású és egyben lendületesebb, a harc és a logikai feladványok mondhatni egy-az-egy arányban vannak, így kellően változatos. Ha egy mesebeli világba szeretnél ellátogatni és szereted a platform játékokat, akkor ezt imádni fogod.
Tom Francis PC Gamer újságíró által készített játék, amelynek befejezéséhez 3 év kellett, de a játék minden része a helyén van. Egy noir nyomozós ballonkabátos történet, melyben van egy csipetnyi humor is. Maga a játékmenet puzzle platformer mezsgyéjén mozog, kellő kihívással, de olyan szinten hogy ne hulljon a hajunk. Egy igazi profi logikai játék, amiben látszik a törődés, igaz 3 óra alatt végig vihető, de ha jobban belemegyünk a játékmenet adta lehetőségekbe, akkor ez az idő szépen felkúszik.
Az indie játék piacnak köszönhetően egyre több komolyabb témával foglalkozó játék jelenik meg. Természetesen nem elég egy érdekes súlyosabb téma, de még egy jó játékmenetnek is társulnia kell a koncepcióhoz. A játék főszereplője Quicó, aki a dél- amerikai nyomornegyedek fantázia világába menekül problémái elől. A történet előrehaladtával belép a képbe a Szörny aki elsőre kicsit ijesztő de sok akadály teljesítésében segédkezik, míg függőségének engedve, legnagyobb ellenfelünkévé nem lép. Természetesen ebben az apró bemutatóban nem szeretném lelőni a játék fő témáját, bár a játék indításakor eléggé sokatmondó az intro. A Papo & Yo egy igazi klasszikus a maga mondanivalójával, a játékmenetével és csodálatos zenéjével.
Előző részek:
50 Legjobb Indie Játék 1. rész
50 Legjobb Indie Játék 2. rész
50 Legjobb Indie Játék 3. rész
50 Legjobb Indie Játék 4. rész