Kis hazánk gyümölcse
A Totemori egy hazai illetőségű ingyenes local multiplayer játék, melyet a budapesti Mito Studio készített majdnem egy év alatt. A játék kevesebb mint két hét alatt a Steam Greenlighton is túljutott, ami igen csak jó eredmény a mezőnyben és péntek óta a Steamen is elérhető.
Egy egyedi kinézetű arénajátékhoz van szerencsénk, melyben az a feladatunk, hogy pontokért az égből lepottyanó kövekből tornyokat építsünk. Ez nem is lesz olyan egyszerű dolog mint hinnénk, ugyanis az ellenfelünknek (aki lehet gép, vagy épp a mellettünk ülő cimboránk) ugyanez a feladata, így arra is figyelni kell, hogy az ő tornyát minél többször le tudjuk dönteni vagy épp magát a játékost harcképtelenné tenni. Ezt legkönnyebben úgy érhetjük el, ha szimplán hozzávágunk egy jókora követ, vagy ha minden kötél szakad, akár le is dobhatjuk a delikvenst a pályáról :D.
Ha épp egyedül vágnánk neki a játéknak akkor se lehet okunk panaszra, ugyanis a botok AI-ja szerintem nagyon jól lett megírva, mindig figyeli, hogy épp mi hol tartunk a torony építésében és sokszor még minket is harcképtelenné tesz. Egyszerre 4 játékos lehet a pályán, sőt akár csapatban is lehet nyomulni, úgyhogy ha összejön a társaság, akkor a szórakozás garantált. Billentyűzettel kicsit nehézkes az irányítás, így mindenképp ajánlatos kontrollerrel nekiindulni a mókának.
A játék Unityben készült és a lehetőségekhez képest nagyon kellemes, rajzfilmszerű látványban lehet részünk, sőt még arra is figyeltek, hogy egyedi kinézetű karakterekkel harcolhassunk egymás ellen, ráadásul nem is csak egy helyszínen.
Külön érdekesség, hogy a helyszíneknél még azt is meg lehet választani, hogy épp milyen napszakban legyenek láthatóak. A zenéről még külön ejtenék egy-két szót, ugyanis ritkán fordul elő nálam, hogy egy játék soundtrackje annyira tetszene, hogy játékon kívül is hallgatnám, itt viszont volt, hogy csak leraktam tálcára és ment közben a zene.
A Totemori kipróbálása után felteszi az ember kérdést, hogy egy ilyen jól összerakott játék miért is lett ingyenes, egy pár €-t bőven megérne a program. A választ a játék adatlapján meg is találhatjuk: -Miért adjuk ingyen? Mert ez az első játékunk, és minél többen játszotok vele, annál többet tudunk tanulni tőletek.
Mindenképp ajánlom kipróbálásra a hazai fejlesztésű Totemori-t, ugyanis ingyenessége ellenére sok olyan okos ötlet található meg benne, amik sokszor még a fizetős társaiból is hiányoznak.